Skoro wiemy jak ustanowić limity zysku i straty, czas omówić kolejny rodzaj automatycznego zlecenia jakim jest zlecenie wejścia (entry order).

Aby pomóc w zrozumieniu o czym mówię przytoczę przykład: moja analiza podpowiada mi, że jeśli para EUR/JPY osiągnie wartość 164.50 będzie to dobrym momentem na sprzedaż. Oczywiście nie chce siedzieć godzinami przy komputerze czekając aż taka wartość zostanie osiągnięta. Z pomocą przychodzi nam zlecenie wejścia, które otworzy dla nas transakcje w przypadku gdy rynek osiągnie zdefiniowaną przez nas wartość.

Możemy więc nacisnąc na daną parę walutową i zobaczmy opcje „kup gdy” i „sprzedaj gdy” lub im podobne. Skoro chcemy sprzedac to zaznaczamy te drugą, wpisujemy żądaną wartosc, w naszym przypadku 164.50.

Entry order jest bardzo fajną funkcją, nie musimy być przy komputerze i transakcja sama sie otworzy. No tak otowrzy się i będzie robiła co chce. Nauczyłeś sie w poprzednich lekcjach jak zdefiniować limity zysku i straty, warto więc będzie wprowadzić teorię w praktykę. Zdefiniuj limity i reszta powinna zrobić się sama.

Domyślasz się co będzie Twoim zadaniem domowym. Zdefiniuj kilka zleceń wejscia, pamiętaj też o uwzględnieniu limitów straty i zysku.

Warto wspomnieć, że po zdefiniowaniu zleceń wejścia śmiało możesz wyłaczyc komputer. Zdefiniowane transakcje zapisane są na serwerze platformy brokerskiej więc nie ma obaw związanych z brakiem internetu czy popsuciem się komputera.

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive