Poprzednia lekcja omawiała temat dźwigni i zasady jej obliczania w przyadku gdy dolar amerykański nie jest walutą bazową. W tej lekcji omówimy rodzaje zleceń i kiedy sie ich używa.

Najprostszy rodzaj zlecenia w handlu walutami czy na jakim kolwiek innym rynku zwany jest zleceniem prostym lub po angielsku market order. Jeśli śledziłeś poprzednie lekcje to na pewno otworzyłeś kilka transakcji na swoim demo koncie poprzez naciśniecie myszką na daną parę walutową. Robiąc to otwierasz zlecene proste po aktualnym kursie.

W wielu platformach podczas otwierania zlecenia rynkowego dostępna będzie opcja „buy at best” lub po polsku „kup po najlepszej cenie”. Warto ja zaznaczyc, zagwarantuje nam to otworzenie transakcji po najkożystniejszej dla nas cenie. Czasami przy tej opcji może pojawić się miejsce na na wpisanie cyfer. Pozostawiając zero, zlecenia będa wykonane tylko na stawkach, które aktualnie widzimy.

To na tyle w tej lekcji. Następny artykuł będzie o prawdopodobnie najważniejszym rodzaju zlecenia, stop limit zwany również limitem straty. Omówię też limit order zwany limitem zysku.

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive