Jak wiemy nie wszystkie transakcje, które otowrzymy będą właściwe w 100%. Dlatego każda z nich ma dwie dodatkowe opcje. Pierwszą z nich jest limit zysku to wartość jaką powinna uzyskać transakcja aby została zamknięta z profitem, kolejną zaś bardzo ważna jest limit straty, określający wartość do jakiej może posunąć się nasza transakcja aby uniknąć większych strat w przypadku gdy transakcja pójdzie w przeciwnym do przewidywanego przez nas kierunku.

Na szczęście dla nas wiekszość elektronicznych platform brokerskich umożliwia nam zdefiniowanie limitów straty i zysku. To pozwala nam na odejście od komputera w razie potrzeby zamiast bezustannie obserwować rynek w celu osiągniecia danych wartości przez otwartą transakcję. Ponieważ te zlecenia wykonują się automatycznie, wielu traderów wykorzystuje je w celu ograniczenia swoich emocji.

Załóżmy więc, że Twoja analiza podpowiada Ci, że aktualna stawka EUR/USD jest dobra wartością sprzedaży. Twoja analiza mowi też, że 20 pipsów w górę będzie dobra wartością na ustalenie limitu straty w przypadku gdy dana transakcja pójdzie w przeciwnym do oczekiwanego przez nas kierunku. Z założenia chcesz zamknąc pozycję kiedy zysk osiągnie 50 pipsów, ustawiasz więc limit zysku na 50 pipsów.

Z poprzednich lekcji wiesz już, że pierwszą podstawową transakcja jest zlecenie proste, otwieramy więc takie dla jednego lota pary walutowej EUR/USD.

Przed finalnym zaakcjeptowaniem otwarcia transakcji możesz ustanowić omawiane limity. Jeśli o tym zapomnisz zawsze możesz przejśś do okna, w którym widoczne są aktualnie otwarte transakcje i ustanowić limity lub zmienić ich wartości.

Obydwa limity działają na zasadzie jeden eliminuje drugi, czyli jeśli Twoja transakcja osiągnie zysk 50 pipsów, nie tylko zostanie zamknięta z zyskiem ale i limit straty zostanie usunięty.

Jako zadanie domowe, otwórz kilka transakcji z uzwględnieniem limitów zysków i strat.

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive