W ostatniej lekcji nauczyliśmy się odczytać notowania walut. W tej lekcji dowiemy się co oznaczają dla nas spadek i wzrost notowań.

Jeśli cena danej pary walutowej rośnie oznacza to, że aby kupić jedną jednostkę waluty bazowej potrzebujemy więcej waluty kwotowanej. Z innego punktu widzenia powiemy, że kiedy cena danej pary walutowej rośnie waluta bazowa (pierwsza waluta w parze) umacnia się a waluta kwotowana (druga waluta w parze) słabnie.

Odwrotnie jest gdy notowana cena spada. Oznacza to, że potrzebujemy mniej waluty kwotowanej aby kupić walutę bazową. Przez analogię do pierwszego stwierdzenia powiemy, że waluta bazowa (pierwsza w parze) słabnie a waluta kwotowana (druga w parze) umacnia się.

Zaloguj się do swojego konta demo i otwórz wykres dla dowolnej pary i obserwuj zmiany. Jesli linia wykresu idzie w góre oznacza to wzrost cenowy co przekłada się na umocnienie waluty bazowej. Jeśli linia wykresu idzie w dół, znaczyć to będzie, że waluta bazowa słabnie a waluta kwotowana umacnia się.

Myślę, że dzisiejsza lekcja nie była trudna. W kolejnej lekcji zajmiemy się cenami sprzedaży i kupna oraz czymś co nazywa sie „spread”, a po polsku różnica kwotowań.

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive