W poprzedniej lekcji, kontynuowaliśmy temat cen a także spreadu. Ponieważ, już powinniśmy mieć opanowaną tę terminologię czas przejść do czegoś bardziej emocjonującego.

Ostatnim zadaniem domowym bylo otworzenie pozycji, która będzie uwzględniała umocnienie się Euro w stosunku do dolara.

Jak pamiętasz z poprzednich lekcji, kiedy cena danej pary walutowej idzie w górę, oznacza to, że waluta bazowa umacnia się a waluta kwotowana słabnie. Mając to na myśli staramy się otworzyć transakcję uwzględniającą umocnienie się euro w stosunku do dolara, z której będziemy mogli mieć profit.

Skoro moja analiza mówi mi, że waluta bazowa umocni się w stosunku do waluty kwotowanej, oznacza to, że cena kupna jak i sprzedaży wzrośnie, to zaś oznacza, że powinienem otworzyć transakcję kupna.

Odwrotnie w przypadku, gdy nasza analiza wskazuje na osłabienie się waluty bazowej, wtedy transakcją przynoszącą zysk będzie transakcja sprzedaży.

Zaloguj się do swojej platformy brokerskiej, jeśli jeszcze jej nie masz to zapraszam do działu Platformy na mojej stronie internetowej.

Na szczęście zawieranie transakcji nie jest trudne. Po zalogowaniu się zobaczysz zmieniające się nieustannie ceny kupna i sprzedaży. Aby kupić daną parę walutową naciśnij na kup (lub buy w anglojęzycznej platformie), aby sprzedać wystarczy nacisnąć na sprzedaj (lub sell). Właśnie otworzyłeś swoją pierwszą transakcję w czasie rzeczywistym używając wirtualnych pieniędzy.

Jeśli spodziewaliśmy sie umocnienia waluty powinniśmy otworzyć transakcję kupna, jeśli nasza analiza wskazywała na osłabienie się waluty bazowej, prawidłową transakcją przynoszącą zysk będzie transakcja sprzedaży.

Jako zadanie domowe, otwórz kilka transakcji uwzględanijących umocnienie się jak i osłabienie wybranych par walutowych.

To tyle na dziś. W kolejnej lekcji dowiesz się co to jest PIPS, poruszymy też rozmiary woluminów jakimi możemy się posługiwać.

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive