Zaraz po zalogowaniu się do platformy zobaczysz okno z listą par walut i ich stawek idących w dół lub górę. Jak można zauważyc każda z par walut ma dwie ceny jednocześnie zmieniające się. Są to ceny sprzedaży i kupna (w anglojęzycznej platformie są to Sell i Buy). Narazie zajmiemy się tylko ceną kupna.

Pierwszą rzeczą, na która chcę zwrócić Twoją uwagę jest to, że waluty wyceniane są w parach. Inaczej mówiąc wartość waluty jest wyznaczana poprzez porównanie jej z inna walutą.

Dla przykładu weźmy parę EUR/USD lub EURO/Dolar Amerykański. W czasie pisania tej lekcji ta para walutowa ma wartość około 1.3260.

W handlu walutami, pierwsza waluta w parze jest walutą bazową natomiast druga waluta w parze jest walutą kwotowaną. Innymi słowy możemy powiedzieć ile drugiej (kwotowanej) waluty potrzebujemy aby kupić 1 jednostkę pierwszej waluty.

W naszym przykładzie EUR/USD i kursie 1.3260, liczba 1.3260 oznacza, że potrzebujemy 1.3260 USD aby kupić 1 Euro.

Weźmy inną parę. Niech to będzie USD/JPY. W czasie pisania tej lekcji wartość tej pary to 94.00. W tym przypadku walutą bazową jest USD a kwotowaną JPY. Liczba 94.00 oznacza, że potrzebujemy 94.00 JPY aby kupić 1 Dolara.

Głównymi walutami na rynku forex są: Euro, Funt brytyjski, Frank szwajcarski, Dolary: amerykański, australijski, nowozelandzki i kanadyjski. Pary dobrane z w/w walut handlowane są przez 24h/dobę.

Jako zadanie domowe, wybierz sobie 3 pary walutowe wraz z ich kursami. Wyjaśnij co oznaczają dane liczby.

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive